Kopuła Astronomiczna ScopeDome 3M v3

3mstart2
3mstart2
previous arrow
next arrow
PlayPause
3mstart2
3mstart2
previous arrow
next arrow

Kopuła wykonana jest z laminatu poliestrowo-szklanego o grubości do 5 mm, który zapewnia pełną odporność na warunki atmosferyczne, gwarantuje jednocześnie dużą trwałość i estetykę. Dodatkowo jest ona wzmacniana przetłoczeniami umieszczonymi na zewnątrz kuli i specjalnymi wzmocnieniami zatopionymi wewnątrz konstrukcji.

Kopuła składa się z 7 podstawowych elementów, zdecydowanie ułatwia to montaż na wysokich budynkach i transport.

Szczelność kopuły gwarantuje specjalna konstrukcja połączeń elementów zapobiegająca dostawaniu się wody do wnętrza kuli. Duża szczelina przy podstawie oraz jasny kolor powłoki zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się kopuły. Duże wtopione w obrys kuli zamykane okno obserwacyjne o szerokości jednego metra pozwala na swobodne prowadzenie obserwacji tak wizualnych jak i przy pomocy teleskopów o średnicy do 90cm.

Okno obserwacyjne zaprojektowano tak, by teleskop miał swobodny widok na zenit. Ruch obrotowy kopuły zapewnia bieżnia umieszczona w podstawie kuli, toczy się ona po niej prowadzona na zespole 16-tu plastikowych rolek.

Wszystkie produkowane przez nas kopuły są montowane w naszej fabryce, a następnie po rozłożeniu przygotowywane do transportu.

Podstawowe dane

  • średnica kopuły: 3000 mm
  • szerokość klapy: 1000 mm
  • wysokość kopuły: 2400 mm
  • średnica podstawy: 2760 mm
  • waga kopuły (wraz z paletą): ok. 350 kg

Informacje Dodatkowe:

TOP