System automatyki obserwatorium


12V DC Motor
12V DC PWM controller
Enkoder pozycji kopuły
Higrometr
Home Sensor
Limit Switch klapy
Okablowanie PlugAndPlay
ScopeDome Cloud Sensor
Silnik klapy i obrotów
Thermometers
previous arrow
next arrow
 
PlayPause
12V DC Motor
12V DC PWM controller
Enkoder pozycji kopuły
Higrometr
Home Sensor
Limit Switch klapy
Okablowanie PlugAndPlay
ScopeDome Cloud Sensor
Silnik klapy i obrotów
Thermometers
previous arrow
next arrow

W oparciu o kartę ScopeDome Arduino Card oferujemy kompletny system automatyki obserwatorium. W połączeniu z oprogramowaniem sterującym zgodnym ze standardem ASCOM pozwala on na prowadzenie zdalnych sesji obserwacyjnych.

- Okablowanie Plug And Play

Jednym z większych problemów podczas samodzielnej budowy obserwatorium jest połączenie wszystkich niezbędnych do prawidłowej pracy kopuły podzespołów automatyki.
Ułatwia to dedykowane okablowanie w wersji Plug And Play. Do jego podłączenia nie jest wymagana wiedza z dziedziny elektroniki. Aby ururuchomić automatykę w obserwatorium należy poprostu połączyć wszystkie przewody zgodnie z ich numeracją. Trwa to nie więcej niż pięć minut.

- Współpraca ze stacjami pogodowymi

Nasze karty współpracują z najpopularniejszymi stacjami pogodowymi i czujnikami typu Cloud Sensor (Boltwood, AAG Cloud Sensor, Davis, Heavy Weather, WeatherUnderground).

Do karty ScopeDome Arduino można opcjonalnie zamówić dedykowany czójnik Chmur i Deszczu produkowany przez ScopeDome.

- Sterowanie zasilaniem w obserwatorium

Oprócz tego nasz sytem pozwala na kontrolowanie zasilania wyposarzenia obserwatorium (np. teleskop, kamera CCD, focuser, oświetlenie, wentylacja).

- Sterowanie ogrzewaniem w obserwatorium

Karta ScopeDome ma wbudowany system sterujący ogrzewaniem obserwatorium. Pozwala na ogrzewanie elektroniki sterującej, silników i luster teleskopu.

- Sytuacje awaryjne

Karta i jej oprogramowanie pozwala na automatyczne awaryjne zamykanie klap obserwatorium w przypadku różnych sytuacji awarytjnych: od zaniku połączenia internetowego po zanik zasilania czy złe warunki pogodowe.

- Współpraca z kopułami innych producentów

Przy pomocy naszych kart sterujących można z powodzeniem automatyzować nie tylko kopuły ScopeDome, ale również kopuły czy Roll-Off'y innych producentów takich jak: Sirius, Baader, HomeDome itp.
Karta ScopeDome może sterować nawet trzema silnikami (azymut, główna klapa, dolna klapa).

TOP